Z.ALDIRMAZ’DAN ADANA DEMİRSPOR AÇIKLAMASI

Z.ALDIRMAZ’DAN ADANA DEMİRSPOR AÇIKLAMASI

Adana Büyük Şehir Belediyesi Başkan vekili Zihni Aldırmaz yaklaşan Kongre öncesinde yazılı basın açıklaması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Demirspor başkanlığına talip olacak kişinin, kulübün ekonomik şartlarını üstlenebilecek bir ekip kurması gerektiğini söyledi.

Adana Demirspor’un hesaplarının ve ekonomik koşullarının kamuoyu tarafından detaylı olarak bilindiğini belirten Zihni Aldırmaz, “Yönetime gelecek ekibin asgari 6 milyon TL. kaynağa ihtiyacı var. Söz konusu 6 milyon TL’nin 4 milyon TL’si acil olarak temin edilmeli, kalan 2 milyon TL. ise sezon içinde bulunmalıdır. Bu asgari rakamlardır” dedi.

   Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarının ortada olduğunu kayderek, şöyle devam etti:

   “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak Adana Demirspor’un başarılı olması için elimizden geleni yaptık, bundan sonra da yapmaya hazırız. Ancak, Belediyenin koşulları ortada. Bizim yapacağımız destek imkanlarımız ölçüsünde olur. Bu bakımdan Adana Demirspor camiasının hayal kırıklığına uğratmayacak, öncelikle ekonomik koşulları yerine getirebilecek bir ekip yönetime gelmelidir. Demirspor başkanlığına aday olacak kişilerin bu koşulları göz önüne alması gerekiyor. Sporda, zamanında harcanmayan para başarıyı getirmediği gibi, kulübü de sıkıntıya sokar. Demirspor’un Türkiye Süper Ligi’ne çıkması hepimizin en büyük dileği. Taraftarımız zaten Süper Lig seviyesinde marka olmuş bir taraftar grubu. Biz Demirspor’un taraftarı hüsrana uğratmayacak, maceraya atılmayacak bir yönetime kavuşmasını arzu ediyoruz. Biz taraftarla ve kamuoyu ile birlikteyiz. Belediyenin yapacağı destek belli, federasyondan ve diğer kurumlardan gelecek gelirler de belli. Ödenecek borç da ortada. Adana Demirspor büyük başarılara susadı. Bu nedenle mutlaka kaynak bulabilecek yönetimler işbaşına gelmeli.”

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz